Jdi na obsah Jdi na menu
 


Volby

24. 7. 2010

Ferdíkova strana psích jistot měla podporu napříč říší zvířátek a kromě pejsků ji podporovala i řada zvířátek ze  ZOO.

Nicméně musím konstatovat, že i mezi zvířátky se bohužel najdou populisté a demagogové.

Jedni z nejhorších byli ježci, kteří slibovali ostatním ježkům lítající pečené mouchy. Když zástupci Ferdíkovy strany poukázali na nereálnost takových slibů a vyzvali politicky angažované ježky k seriózní diskuzi, začali tito podvádět a škodit. Při každé veřejné diskuzi se nadmuli a píchli zástupce FSPJ do čenichu, takže pejsek musel být ošetřen a nemohl se diskuze dále účastnit.

Nefér si počínali i papoušci, kteří se naučili blafnout pár slov po lidsky a nehorázně toho ve svůj prospěch využívali. Takže v důsledku toho ulovili i pár hlasů lidských voličů, ale jak se ukázalo, bylo jim to nakonec stejně k ničemu.

Zcela nejhoršími soupeři, kteří se dokonce dle právních analýz Ferdíkovy strany pohybovali za hranicí trestního zákona, byli krtci. Jejich volební heslo "Více tunelů, méně světla" považuje Ferdík za zcela nepřípustné a pobuřující. Nutno dodat, že ani ježkům toto porušování pravidel příliš nepomohlo.

Jak je tedy vidět, zvířátka kandidovala poprvé a nebyla schopna se ještě dobrat konsensu. Jak Ferdík doufá, vše se změní na podzim ve volbách komunálních a v příštích parlamentních volbách za 4 roky již Ferdíkova strana určitě uspějě!